Wyniki I kolejka KLO

Za nami początek Kołobrzeskiej Ligi Orlika. Po dwóch sezonach rozgrywki wróciły na Orlik umiejscowiony w Budzistowie. Do rozgrywek stanęło w tym sezonie 10 drużyn, w tym trzy nowe. Mamy też przyjemność powiadomić o objęciu naszej ligi patronatem medialnym przez Kulisy Kołobrzeskie i Portal Informacyjny E-Kg. Dziękujemy za wciąż wzrastające zainteresowanie naszymi rozgrywkami.

Ligowe rozgrywki rozpoczął mecz Euro-Gipsu z Polmlekiem. Euro-Gips, czyli mistrz poprzedniej edycji, miał problem z zebraniem kadry meczowej i przystąpił do spotkania w mocno okrojonym składzie i bez żadnego gracza na zmianę. Przeciwnicy bezwzględnie i skutecznie obnażyli słabość rezerw mistrzowskiej drużyny i pewnie wygrali, strzelając aż dziesięć bramek, samemu tracąc tylko cztery. Najskuteczniejszym graczem tego meczu (4 bramki) był oczywiście regularny kandydat do tytułu króla strzelców, czyli Rafał Dobrowolski z Polmleku.

Drugie spotkanie było sprawdzianem dla Bad Boys Kądzielno. Nowa drużyna (aczkolwiek oparta w głównej mierze na zawodnikach występujących wcześniej w barwach Karpiniuka FC) miała okazję sprawdzić się z dwukrotnym mistrzem ligi (jeszcze jako Restauracja Milenium) – drużyną Sensation. Piłkarze Darbo Hale, a poprzednio Restauracja Milenium, zmienili sponsora i także chcieli udowodnić, że nowa nazwa nie zmieniła ich stylu gry. Od początku mecz toczył się pod dyktando Sensation, wzmocnionym m. in. Danielem Kocurem i Mariuszem Skokiem. Mecz obfitował w mnóstwo sytuacji bramkowych, w których najbardziej skutecznym okazał się Bartosz Placha, zdobywca 6 goli dla zwycięzców, zostając tym samym pierwszym i samodzielnym liderem strzelców.

W kolejnym spotkaniu FC Pilawa podejmowała ORŁ. Obie drużyny mają w tym roku aspiracje mistrzowskie i przystąpiły do tego meczu w najmocniejszych składach. Trzeba dodać – meczu bardzo zaciętego i emocjonującego. Pierwsza połowa skończyła się prowadzeniem „Rybaków” 3-2. Do drugiej połowy FC Pilawa przystąpiła z animuszem i nawiązała równą walkę o zwycięstwo. Organizacja Rybaków Łodziowych zwyciężyła jednak 7-5, zapewniając sobie bardzo cenne punkty na starcie rozgrywek.

Większość obserwatorów i uczestników była ciekawa drużyny zupełnej nowej w naszej lidze. Mowa o CRiOB która stanęła naprzeciw piłkarzom Heatsanu. Początek był wyrównany, ale doświadczenie piłkarzy z Heatsanu zaowocowało bardzo skutecznymi kontrami i dwie szybki bramki ostudziły zapędy rehabilitantów. Heatsan szybko poszedł za ciosem i pierwszą połowę zakończył bezdyskusyjnym prowadzeniem 6-0. W drugiej połowie CRiOB bardziej poukładał swoją grę, ale doświadczenie wzięło górę i drużyna prowadzona przez Tomka Pilarczyka pewnie wygrała 7-2.

Ostatnie spotkanie między Tunexem i FC Radzikowem było potwierdzeniem, że nowe drużyny muszą zapłacić frycowe i liczyć się z tym, że do zwycięstw nie wystarczą czyste chęci. Tunex doskonale wie, jak zaczynać ligę z wysokiego C i szybko pokazał, kto jest mocnym kandydatem do zdobycia mistrzostwa. Zwycięzcy Letniej Ligi Orlika bezproblemowo wygrali 10-2, a połowę dorobku bramkowego zdobył dla nich powracający po kontuzji Maciej Szajna.

Dziękujemy zawodnikom za pozostawienie po sobie porządku oraz za uczciwą i kulturalną grę.